Svečanim proglašenjem pobjednika i dodjelom medalja i pehara na Velikom plivskom jezeru, uspješno je završeno 14. prvenstvo Bosne i Hercegovine u kajaku i kanuu na mirnim vodama. Nakon veoma uspješnog i zanimljivog prvog dana takmičenja, kada su snage na 500 i na 1000 metara odmjeravali mlađi kadeti, kadenti, te mlađi juniori i juniori, publika je danas uživala u spektakulatnim utkrama na 500 i 200 metara. Najbolji mlađi juniori i seniori iz 10 kajak-kanu klubova Bosne i Hercegovine su danas veslali ukupno 36 utrka.

Osvojivši ukupno 34 medalje, predstavnici Kajak-kanu kluba Jajce su ostvarili odličan rezultat. Naši kajakaši i kajakašice su osvojili 8 zlatnih, 8 srebrenih, te 18 bronzanih medalja. Posebno vrijedi izdvojiti sjajan uspjeh juniorke Asje Bibić i kadetkinje Nikoline Bilandžija. Asja je na Prvenstvu osvojila tri zlata i četiri srebra, a njena mlađa kolegica Nikolina se tri puta okitila zlatom, četiri puta srebrom i dva puta bronzanom medaljom.

Dio 1 (100)-1 (1280x850)

Kada je u pitanju ukupan plasman, Kajak-kanu klub Jajce je za nekoliko bodova izgubio treću poziciju i zauzeo četvrto mjesto. Ipak, u kategoriji mlađih juniora, jajački sportisti i sportistkinje su osvojili treće mjesto. Ukupni pobjednik Prvenstva je Kajak-kanu klub „Hariz Suljić“ iz Brčkog, drugo mjesto je osvojio Kajak-kanu klub „Sava“ Gradiška, dok je treće mjesto pripalo Kajak-kanu klubu „Premium“ iz Broda.

Dio 2 (230)-1 copy (1280x850)

14. prvenstvo Bosne i Hercegovine u kajaku i kanuu na mirnim vodama je trajalo 22. i 23. augusta, te okupilo 147 najboljih kajakaša, kajakašica i kanuista iz 10 bh. veslačkih klubova.

11923351_902680293160391_1355539056_n-1Osvačaji i osvajačice medalja iz Kajak-kanu kluba Jajce

Detalj sa dodjele medalja: Asja Bibić i Nikolina Bilandžija zauzele prvo i drugo mjesto u utrci na 1000 metara

Izvor: SENZOR – Samir Beharić